peterbalds.pl

peterbalds.pl

Wychowanie kota

Wychowanie kota

Wychowanie kota

Wydawać by się mogło, że wychowanie kota to niemalże nieosiągalne przedsięwzięcie. Czy jednak oby na pewno? Tak naprawdę wszystko zależy tutaj od tego, z jakim kotem mamy do czynienia. W przypadku niektórych rzeczywiście nie może być mowy o jakiejkolwiek nauce. Zmuszenie kota do określonych zachowań w danych sytuacjach jest bardzo trudne.http://www.zadluzenia.com/kredyt-online/ W przypadku dachowca często jest to niemalże nierealne- choć oczywiście wszystko zależy tutaj od charakteru. Nie da się ukryć, że ogólne stereotypy dotyczące kotów są bardzo podobne. Większość osób jest bowiem zdania, że koty chadzają własnymi drogami i są przy tym niezwykle uparte.

Wystarczy tutaj wspomnieć o tym, że często koty niszczą różne rzeczy, drapią wszystko i nie są skore do tego, by ktokolwiek się do nich zbliżał. Rzeczywiście często takie zachowania mają miejsce, ale nie jest to reguła. Część kotów posiada bowiem pewne predyspozycje do tego, żeby się zachowywać w sposób odstający od stereotypów. Wystarczy tutaj wspomnieć o kilku gatunkach kotów rasowych, które w zachowaniach przypominają niemalże psy. Potrafią między innymi aportować, towarzyszyć właścicielom, czy też zrozumieć podstawowe komendy. Szczególną popularnością cieszy się tutaj peterbald.

Oczywiście, jeśli chcemy posiadać dokładnie takiego kota, to dobrze jest najpierw poczytać o nim i po wnikliwej analizie, zdecydować się na dane zwierzę. Pamiętajmy jednak, że ceny kotów rasy peterbald z rodowodem z danej hodowli, mogą być bardzo wysokie i niejednokrotnie wywołują nawet zdziwienie.

Artykuł dzięki: mocuzdrawiania.pl