peterbalds.pl

peterbalds.pl

Peterbaldy a cena

Peterbaldy a cena

Peterbaldy a cena

Rasowe zwierzęta zawsze odpowiednio kosztują. Wiedzą to oczywiście znawcy i miłośnicy czworonogów, niemniej jednak dla przeciętnej osoby słabo zorientowanej w temacie jest to co najmniej dziwne. Dlaczego? Bowiem przyjęło się twierdzić, że koty i psy to zwierzęta, które się dostaje za darmo. Oczywiście, jeśli chcemy się zdecydować na psa kundelka czy kota dachowca, to rzeczywiście jest to prawda. Wśród fanów czworonogów nie brak jednak tych, którzy są zdecydowani na konkretną rasę i są w stanie zrobić naprawdę wiele i zapłacić każdą cenę, by ją zdobyć. O ile wysoka cena konkretnej rasy psa nikogo nie dziwi, o tyle w przypadku kota sprawa ma się nieco inaczej. Ludzie w dalszym ciągu są zdziwieni, kiedy hodowcy kotów mówią, ile za daną rasę należy zapłacić.

Cena tak naprawdę zależy od całej masy czynników, z czego głównym jest oczywiście to, na jaką konkretną rasę się decydujemy. Nie jest żadną tajemnicą, że im ta rasa jest bardziej egzotyczna, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jedną z droższych ras jest na pewno peterbald. Ten charakterystyczny kot jednych zachwyca, innych zaś niekoniecznie, ze względu na swój wygląd. Peterbaldy to jedne z tych charakterystycznych kotów, które nie posiadają tradycyjnej sierści i większość z nas, by powiedziała, że są łyse. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że zwierzęta te są niezwykle inteligentne i także tym ujmują właścicieli. Ile zatem przyjdzie zapłacić za kotka tej rasy? Otóż cena jest różnorodna.

Jak to zwykle bywa w przypadku kotów rasowych, zależy ona zarówno od konkretnego kota oraz jego statusu. W momencie, gdy bierzemy pod uwagę kota domowego, to zapłacimy mniej. Jeśli jednak zależy nam na wystawowym, to odpowiednio więcej. Nie bez znaczenia jest też konkretny wygląd kota. I tak, za kota łysego zapłacimy od około 2000 zł do 4000 zł. Tak zwany flock to wydatek rzędu 2000-3000 zł. Brush jest nieco tańszy, gdyż kosztuje średnio 1000-2000 zł.

Najtańszym gatunkiem będzie tu tak zwant straight coat, straight hair, gdzie ceny zaczynają się już od 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że mowa tu o kotach z rodowodem. Z drugiej strony, decydując się na peterbalda, raczej tylko taką opcję bierze się pod uwagę. Kupując takiego kota, musimy postarać się o niego dużo szybciej- chodzi tutaj o rezerwację, kontakt z hodowlą i ustalenie wszystkich szczegółów. Jak zatem widać, kot rasy peterbald to spora inwestycja, wymagająca od nas dodatkowo czasu i zainteresowania tematem.

Artykuł dzięki: