peterbalds.pl

peterbalds.pl

Peterbaldy a cena

Peterbaldy a cena

Peterbaldy a cena

Rasowe zwierzęta zawsze odpowiednio kosztują. Wiedzą to oczywiście znawcy i miłośnicy czworonogów, niemniej jednak dla przeciętnej osoby słabo zorientowanej w temacie jest to co najmniej dziwne. Dlaczego? Bowiem przyjęło się twierdzić, że koty i psy to zwierzęta, które się dostaje za darmo. Oczywiście, jeśli chcemy się zdecydować na psa kundelka czy kota dachowca, to rzeczywiście jest to prawda.http://harmoniasmakow.pl/sosy-orientalne Wśród fanów czworonogów nie brak jednak tych, którzy są zdecydowani na konkretną rasę i są w stanie zrobić naprawdę wiele i zapłacić każdą cenę, by ją zdobyć. O ile wysoka cena konkretnej rasy psa nikogo nie dziwi, o tyle w przypadku kota sprawa ma się nieco inaczej. Ludzie w dalszym ciągu są zdziwieni, kiedy hodowcy kotów mówią, ile za daną rasę należy zapłacić.

Cena tak naprawdę zależy od całej masy czynników, z czego głównym jest oczywiście to, na jaką konkretną rasę się decydujemy. Nie jest żadną tajemnicą, że im ta rasa jest bardziej egzotyczna, tym więcej przyjdzie nam zapłacić. Jedną z droższych ras jest na pewno peterbald. Ten charakterystyczny kot jednych zachwyca, innych zaś niekoniecznie, ze względu na swój wygląd. Peterbaldy to jedne z tych charakterystycznych kotów, które nie posiadają tradycyjnej sierści i większość z nas, by powiedziała, że są łyse. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że zwierzęta te są niezwykle inteligentne i także tym ujmują właścicieli. Ile zatem przyjdzie zapłacić za kotka tej rasy? Otóż cena jest różnorodna.

Jak to zwykle bywa w przypadku kotów rasowych, zależy ona zarówno od konkretnego kota oraz jego statusu. W momencie, gdy bierzemy pod uwagę kota domowego, to zapłacimy mniej. Jeśli jednak zależy nam na wystawowym, to odpowiednio więcej. Nie bez znaczenia jest też konkretny wygląd kota. I tak, za kota łysego zapłacimy od około 2000 zł do 4000 zł. Tak zwany flock to wydatek rzędu 2000-3000 zł. Brush jest nieco tańszy, gdyż kosztuje średnio 1000-2000 zł.

Najtańszym gatunkiem będzie tu tak zwant straight coat, straight hair, gdzie ceny zaczynają się już od 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że mowa tu o kotach z rodowodem. Z drugiej strony, decydując się na peterbalda, raczej tylko taką opcję bierze się pod uwagę. Kupując takiego kota, musimy postarać się o niego dużo szybciej- chodzi tutaj o rezerwację, kontakt z hodowlą i ustalenie wszystkich szczegółów. Jak zatem widać, kot rasy peterbald to spora inwestycja, wymagająca od nas dodatkowo czasu i zainteresowania tematem.

Artykuł dzięki: Ignif