peterbalds.pl

peterbalds.pl

Peterbald a inteligencja

Peterbald a inteligencja

Peterbald a inteligencja

Peterbald a inteligencja

Peterbaldy to niezwykle inteligentne stworzenia. Mimo tego, że sporo osób jest zdania, że od kota nie należy zbyt wiele wymagać, to w przypadku niektórych ras jest nieco inaczej. Jedną z bardziej inteligentnych jest na pewno peterbald. Ten charakterystyczny kociak został wyhodowany w Rosji w 1994 roku i dla niektórych do złudzenia przypomina sfinksa.http://www.zadluzenia.com/ranking-kredytow-gotowkowych Oczywiście miłośnicy kotów od razu są w stanie rozpoznać, że to dwie zupełnie inne rasy.

Peterbald a inteligencja

Mimo tego, że peterbaldy nie są kociakami, które każdego przypadną do gustu, to jednak trzeba zwrócić uwagę na ich niektóre cechy. Koty te są niezwykle bystre i inteligentne. Co więcej, poprzez zabawę są w stanie nauczyć się naprawdę wielu sztuczek i pojąć nowe umiejętności. Należy jednak znacząco ostudzić zapędy wszystkich tych, którzy chcieliby peterbaldy wytresować. Nie zapominajmy, że to kot a więc zwierzę nieco specyficzne. Oczywiście peterbalda można uczyć nowych rzeczy, ale trzeba to robić w formie bezstresowej zabawy, dodatkowo ciekawej dla kota. Nie każda zabawa musi jemu przypaść do gustu i właśnie dlatego tak ważna jest kreatywność właściciela w tym względzie.

Nie posiadając ciekawych pomysłów na zabawę z kociakiem, spróbujmy poszukać inspiracji w sieci, wśród innych miłośników tej niezwykle bystrej rasy kotów.

Artykuł dzięki: